«Հրապարակ». Իշխանության եկածները իրենք իրենց պարգևատրում են խրամատը լքելու համար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը պարգևատրել է իր ընկերոջը՝ ԱԺ աշխատակազմի արդեն նախկին ղեկավար Տիգրան Գալստյանին, ով օրերս զբաղեցրած պաշտոնից ազատման դիմում գրեց՝ հայտարարելով, որ տեղափոխվում է մասնավոր սեկտոր։
«Աշխատանքային պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար Ազգային ժողովի նախագահի հուշանվերով պարգևատրել Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանին»,- նշված է Միրզոյանի կարգադրության մեջ։
Նշենք, որ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի աշխատավարձը 793 հազար 680 դրամ է։ Հեղափոխությամբ իշխանության եկածները, որոնք պատրաստ էին անձնուրաց ծառայել հայրենիքին, պետությանը և այն էլ՝ նախկինների կողմից թալանված ու լքված երկրին, որոնք հայտարարում էին, թե պատրաստ են ոտքով աշխատանքի գնալ-գալ և վերջ տալ պադավատապետությանը, այսօր, փաստորեն, նախընտրում են մասնավոր սեկտորի առավել բարձր աշխատավարձը ու իրենք իրենց պարգևատրում՝ խրամատը լքելու համար անգամ։
Մենք հիշում ենք, թե նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը քանիցս է անխնա քննադատության ենթարկվել Նիկոլ Փաշինյանի կողմից, թե դրայվը չհերիքեց, և Երևանի քաղաքապետ աշխատելու ընթացքում նախընտրեց բարձր աշխատավարձով մասնավոր աշխատանքը»։

«Грапарак»: Пришедшие к власти награждают сами себя за то, что оставляют окопы
Газета «Грапарак» пишет, что спикер парламента Арарат Мирзоян премировал своего друга, уже бывшего руководителя Аппарат Национального Собрания Тиграна Галстяна, который на днях подал заявление об освобождении от должности в связи с переходом на работу в частный сектор.
«За отличное выполнение служебных обязанностей наградить руководителя Аппарата – генерального секретаря Национального Собрания Тиграна Галстяна памятными подарками председателя Национального Собрания», - отмечается в распоряжении спикера парламента.
Отметим, что зарплата руководителя аппарат Национального Собрания составляет 793 тысяч 680 драмов.
«Пришедшие к власти в результате революции, которые готовы были самоотверженно служить родине, государству и т.д., разграбленной и покинутой «прежними» стране, которые заявляли, что готовы идти на работу пешком и отказаться от служебных машин, сегодня фактически предпочитают работать в частном секторы, более высокую зарплату и при этом награждают сами себя даже за то, что покидают окопы.
Мы помним, сколько раз Никол Пашинян подвергал критике бывший мэр Карен Карапетян за то, что ему «не хватило драйва» и предпочел должности мэра Еревана предпочел работу в частном секторе и высокую зарплату», - пишет газета.