Հայաստանի Հանրապետությունում համաճարակաբանական իրավիճակի վատթարացման և զանգվածային միջոցառումների անցկացման սահմանափակումների հետ կապված, ինչպես նաև նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխելու նպատակով, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը որոշում է կայացրել «ArmHiTec-2021» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների III միջազգային ցուցահանդեսի անցկացումն հետաձգել:
Այն կանցկացվի 2022 թվականի մարտի 31-ից ապրիլի 2-ը ընկած ժամանակահատվածում: Լուրը հայտնում է ArmHiTec-ի պաշտոնական կայքէջը:
Ցուցահանդեսը պետք է տեղի ունենար 2021 թ. Մարտի 25-ից մարտի 27-ը, հայտարարվել էր, որ դրա ժամանակ ներկայացվելու էր Հայաստանի և այլ երկրների արդյունաբերական ձեռնարկությունների ավելի քան 60 ցուցանմուշ, մասնակցելու էին ավելի քան 20 երկրների պաշտոնական պատվիրակություններ: ծավալուն բիզնես և բանակցային ծրագրեր:
«ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը կարևորում է ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացումը և վստահություն հայտնում, որ հաջորդ տարի ArmHiTec ցուցահանդեսը կանցկացվի միջազգային սուբյեկտների մասնակցությամբ և աշխարհի պաշտպանության և անվտանգության առանցքային արտադրողների ներկայացմամբ»,- նշված է հայտարարությունում:

Международная выставка «ArmHiTec» в 2021 году не состоится
В связи с ухудшением эпидемиологической обстановки в Республике Армения и введением  ограничений проведения массовых мероприятий, в целях предотвращения распространения новой коронавирусной инфекции COVID-19 Министерством высокотехнологической промышленности Республики Армения принято решение о переносе сроков проведения III Международной выставки вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec-2021» на период с 31 марта по 02 апреля 2022 года.
Выставка должна была состояться в период с 25 по 27 марта 2021 года, к участию в выставке заявлены более 60 экспонентов - предприятий промышленности Армении и других стран, планировалось участие официальных делегаций из более 20 стран, проведение обширной деловой и переговорной программ.
Министерство высокотехнологической промышленности Республики Армения подчеркивает важность развития военно-технического сотрудничества и выражает уверенность в проведении выставки «ArmHiTec» в следующем году с широким международным участием и представительством ключевых мировых производителей сферы обороны и безопасности.