Երեկ կատարվել է 4464 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 795 նոր դեպք: Նման տվյալներ է հրապարակել առողջապահության նախարարությունը՝ հավելելով, որ 257 մարդ առողջացած է, գրանցվել է մահվան 10 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 836 է:
Համավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է կորոնավիրուսով 4078 հիվանդ։
Մարտի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 177899 դեպք, որոնցից 165975-ն` առողջացած, 3253-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7835 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 770343 թեստավորում:

13.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 795 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 795 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4464 тестах), выздоровели 257 человек.
За минувшие сутки скончались 10 пациентов с коронавирусом.  За минувшие сутки зарегистрирован также 1 случай смерти, когда у пациента был подтвержден коронавирус, но, согласно сообщению Минздрава Армении, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 836.
По положению на 11:00 субботы, 13 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 177899. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 165975 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3253.
Фактически на лечении на данный момент находятся 7835 пациентов. В общей сложности было проведено 770343 тестирования.