Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր դադարեցվել են
Արցախի Ներքին գործերի նախարարության ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներում զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր ևս դադարեցվել են եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով: Նշվում է, որ որ որոնումներն այսօր նախատեսված է եղել Մարտունու շրջանում, Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրականի (Ջեբրայիլ) ուղղություններում:
«Եթե ձյան տեսքով տեղումներ չլինեն ու բավարար տեսանելիություն լինի՝ աշխատանքները կվերսկսվեն վաղը»,- հայտնում են ԱԻ պետական ծառայությունից:
Զինադադարից հետո մինչ այսօր հայտնաբերված աճյունների ընդհանուր թիվը 1499 է, որից 23-ը նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձինք են:

Поиск останков тел погибших военнослужащих сегодня прекращен
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха сообщает, что поиск останков тел погибших военнослужащих на неподконтрольных Арцаху территориях сегодня также прекращен из-за неблагоприятных погодных условий.
Отмечается, что сегодня поиск был запланирован в Мартунинском районе, по направлениям Варанда (Физули) и Джракан (Джебраил).
«Если не будет осадков в виде снега и будет хорошая видимость, работы возобновятся завтра», - сообщают в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям.
Общее количество останков тел, обнаруженных с момента прекращения огня по сей день, составляет 1499, 23 из которых, по предварительным данным, являются гражданскими лицами.