Հոլանդացի վավերագրողները ցանկանում են Արցախի մասին ֆիլմ նկարահանել
Այս օրերին Հայաստանում գտնվող հոլանդացի վավերագրողները, որոնք ժամանել են Արցախի մասին ֆիլմ նկարահանելու նպատակով և այս փուլում զբաղված են նյութի հետազոտությամբ, ցանկություն էին հայտնել հանդիպել կինոռեժիսոր, Հայաստանի Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Հարություն Խաչատրյանին և զրուցել նրա կինոյի շուրջ: Այս մասին նշված է Կինեմատոգրաֆիստների միության ֆեյսբուքյան էջում
Հոլանդացի կինովավերագրողները նշել են, որ Հարություն Խաչատրյանի կինոն իրենց համար այն ուղենշային կինոն է, որն աշխարհի այլ կինովարպետների գործերի շարքում իրենց «ստիպել» է խորանալ վավերագրական կինոյի աշխարհում:
«Հուսանք առաջիկայում կտեսնենք Արցախին նվիրված ֆիլմ, որը հիմնված կլինի ճշմարիտ արժեքների վրա»,- նշում են միությունից:

A group of Dutch documentarians who have arrived in Armenia to make a film about Artsak and are studying the materials at this stage, expressed a desire to meet with President of the Union of Cinematographers of Armenia, film director Harutyun Khachatryan to talk about his film.
During the meeting, the Dutch filmmakers noted that Harutyun Khachatryan's film is a landmark work for them, which, among the works of other famous filmmakers around the world, "pushed" them to go deeper into the world of documentary cinema, the Union of Cinematographers said in a Facebook post on Wednesday.
"Hopefully in the near future we will have a film dedicated to Artsakh, which will be based on true values," the union said.