18.03.2021. Կորոնավիրուսի 1024 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4687 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1024 նոր դեպք: Առողջացել է 273 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած վերջին տվյալներով, մարտի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 181165 դեպք, որոնցից 167186-ն` առողջացած, 3301-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 848 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4149 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9830 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 788953 թեստավորում:

Armenia’s coronavirus tally rises to 181,165 with 1,024 fresh cases on March 18
Armenia has confirmed 1,024 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 181,165 as of 11 a.m. Thursday, March 18, the Ministry of Health reports.
273 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 167,186.
The COVID-19 death toll has increased by 19 to 3,301. The figure does not include the deaths of 848 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 9,830. As many as 788,953 tests have been performed in the country since the disease outbreak.