Արա Սաղաթելյան. Նիկոլը քաղաքական դիակ է, որի գարշահոտությունը չի թողնում, որ մեր ժողովուրդը շնչի
«Կա համընդհանուր գիտակցում, որ ՆԻկոլ Փաշինյանն իր բառադի մոտեցումներով չարիք է, որից պետք է ազատվել։ Ինքը քաղաքական դիակ է, որի գարշահոտությունը չի թողնում, որ մեր ժողովուրդը շնչի։ Հենց այս պարադիգմայի մեջ էլ զարգանալու է իմ մասնակցությունը պրոցեսներին»,-5-րդ ալիք հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
Արա Սաղաթելյանն ասաց, պատրաստվում է տանել բացատրական աշխատանքներ բոլոր հնարավոր գործիքներով՝ հեռուստաեթերով, անձնական շփումներով։
«Փորձելու եմ բացատրել ոչ մեծ զանգվածին, որոնք դեռ գտնվում են Նիկոլ Փաշինյանի ստերի կամ նրանց նախկինում գործած շփոթմունքների մեջ։ Ես պատրաստվում եմ մարդկանց անընդմեջ բացատրել, որ նրանց խաբում են ու օգտագործում են։ Երբ ասում էին, որ ժողովուրդն իմ ընտանիքն է, Նիկոլը պղծեց այդ ընտանիքը, Նիկոլը պատվազրկեց այդ ընտանքի բոլոր անդամներին, փաստացի թողեց նրանց անտեր ու անտուն»,-ասաց Սաղաթելյանը։
Հիշեցնենք, որ Ա. Սաղաթելյանն ավելի քան երկու շաբաթ անազատության մեջ էր ֆեյսբուքյան կեղծ օգտատատեր Գագիկ Սողոմոնյանի գործով։
Թե Սաղաթելյանը, թե նրա փաստաբանները, թե բազմաթիվ հասարակական-քաղաքական գործիչներ Սաղաթելյանի նկատմամբ քրեական գործի հարուցումն ու կալանավորումը համարում են քաղաքական հետապնդում նրա նկատմամբ։

“There is a general understanding that [PM] Nikol Pashinyan, with his useless approaches, is evil that must be eliminated. He is a political corpse, with its stench preventing the people from breathing. It is in this paradigm that my activity in the processes will be carried out,” Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the Armenian parliament, said in an interview to the Fifth Channel on Wednesday.
Saghatelyan indicated that he is going to carry out explanatory work by all possible means, including on TV and though his personal contacts.
“I will try to explain to the small groups of people who are still in the power of Nikol Pashinyan's lies or delusion. I intend to continually explain to people that they are being deceived and used. Claiming that “the people are my family”, Nikol defiled this family, he disgraced all members of this family, in fact, leaving them homeless,” he said.
Saghatelyan was under arrest for more than two weeks in connection with the case of fake Facebook user opened in the name of “Gagik Soghomonyan”.
Both Saghatelyan, his lawyers and numerous public and political figures have denounced the criminal charges against him as “political persecution”.