Արա Սաղաթելյան. Նիկոլը քաղաքական դիակ է, որի գարշահոտությունը չի թողնում, որ մեր ժողովուրդը շնչի
«Կա համընդհանուր գիտակցում, որ ՆԻկոլ Փաշինյանն իր բառադի մոտեցումներով չարիք է, որից պետք է ազատվել։ Ինքը քաղաքական դիակ է, որի գարշահոտությունը չի թողնում, որ մեր ժողովուրդը շնչի։ Հենց այս պարադիգմայի մեջ էլ զարգանալու է իմ մասնակցությունը պրոցեսներին»,-5-րդ ալիք հեռուստաընկերության «Հարցազրույց» հաղորդման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
Արա Սաղաթելյանն ասաց, պատրաստվում է տանել բացատրական աշխատանքներ բոլոր հնարավոր գործիքներով՝ հեռուստաեթերով, անձնական շփումներով։
«Փորձելու եմ բացատրել ոչ մեծ զանգվածին, որոնք դեռ գտնվում են Նիկոլ Փաշինյանի ստերի կամ նրանց նախկինում գործած շփոթմունքների մեջ։ Ես պատրաստվում եմ մարդկանց անընդմեջ բացատրել, որ նրանց խաբում են ու օգտագործում են։ Երբ ասում էին, որ ժողովուրդն իմ ընտանիքն է, Նիկոլը պղծեց այդ ընտանիքը, Նիկոլը պատվազրկեց այդ ընտանքի բոլոր անդամներին, փաստացի թողեց նրանց անտեր ու անտուն»,-ասաց Սաղաթելյանը։
Հիշեցնենք, որ Ա. Սաղաթելյանն ավելի քան երկու շաբաթ անազատության մեջ էր ֆեյսբուքյան կեղծ օգտատատեր Գագիկ Սողոմոնյանի գործով։
Թե Սաղաթելյանը, թե նրա փաստաբանները, թե բազմաթիվ հասարակական-քաղաքական գործիչներ Սաղաթելյանի նկատմամբ քրեական գործի հարուցումն ու կալանավորումը համարում են քաղաքական հետապնդում նրա նկատմամբ։

Ара Сагателян: Никол – политический труп, зловоние от которого не дает дышать нашему народу
«Есть общее понимание, что Никол Пашинян своими никчемными подходами – зло, от которого необходимо избавиться. Он – политический труп, вонь от которого не дает дышать нашему народу. Именно в этой парадигме и будет развиваться мое участие в процессах», – заявил в эфире программы «Интервью» на 5-м канале бывший руководитель аппарата НС РА Ара Сагателян.
Ара Сагателян указал, что собирается проводить разъяснительную работу всеми возможными средствами – по телевидению, через личные контакты.
«Я постараюсь объяснить той небольшой массе людей, которые все еще находятся во власти лжи Никола Пашиняна или в заблуждении. Я намерен непрерывно объяснять людям, что их обманывают и используют. Они говорили, мол народ – наша семья, Никол осквернил эту семью, Никол опозорил всех членов этой семьи, фактически, оставил их без крова», – сказал Сагателян.
Напомним, что А. Сагателян был лишен свободы более двух недель по делу фейкового пользователя Facebook Гагика Согомоняна.
Как Сагателян, так и его адвокаты и многочисленные общественно-политические деятели считают возбуждение уголовного дела против Сагателяна и его арест политическим преследованием.