«Հրապարակ». Օնիկ Գասպարյանին ազատելու հարցը Նիկոլ Փաշինյանի համար դարձել է կենաց-մահու խնդիր
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օնիկ Գասպարյանին ազատելու հարցը Նիկոլ Փաշինյանի համար դարձել է կենաց-մահու խնդիր։ Նա խախտել է բոլոր կարմիր գծերը, անգամ ԱԱԾ է ուղարկել վարչական դատարանի դատավոր Մհեր Պետրոսյանի մոտ, որ ճնշեն, և նա չկասեցնի ԳՇ պետի ազատման հրամանը։ Բայց դատավորը որոշումը կայացրեց։
Այդ մասին վարչապետին զեկուցել են նախօրեի ուշ երեկոյան։ Նա այնքան է վրդովվել, որ կորցրել է ինքնատիրապետումը, նստել է իրեն սպասարկող մեքենան և կարգադրել քշել։ Վարչապետի շքախումբը կեսգիշերն անց՝ 1։30-ի սահմաններում սկսել է պտտվել Մաշտոցի պողոտայով՝ վեր ու վար։ Առավոտյան նրա աշխատակազմը խայտառակ հայտարարություն տարածեց, որ չեն կատարելու դատարանի որոշումը, իսկ «ուսապարկերը» սկսեցին դատապարտել դատավորին»։

«Грапарак»: Отстранение Оника Гаспаряна стало вопросом жизни и смерти для Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что отстранение Оника Гаспаряна от должности стало вопросом жизни и смерти для Никола Пашиняна. Он нарушил все красные линии, отправил даже сотрудников Службы национальной безопасности к судье Мгеру Петросяну, чтобы оказали давление и он не принял решение о приостановлении указа об освобождении начальника ГШ ВС. Однако судья вынес решение.
«Об этом премьер-министру доложили позавчера поздно вечером. Он был настолько возмущен, что потерял самообладание, сел в служебную машину и приказал ехать. Свита премьер-министра после полуночи, около 1:30, начала разъезжать по проспекту Маштоца, вверх и вниз. А утром аппарат премьер-министра распространил позорное заявление о том, что решение суда не будет выполнено, а "рюкзаки" начали осуждать судью», - пишет газета.