2021-ին «Օսկար» մրցանակաբաշխությունն անցկացվելու է «դեմ առ դեմ» ձևաչափով, հայտնիները չեն կարողանա մասնակցել արարողությանը՝ «Zoom» վիդեոկոնֆերանսի հարթակի միջոցով, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Մենք պատրաստվում ենք կազմակերպել անվտանգ և հաճելի երեկո մրցանակաբաշխության մասնակիցների և ամբողջ աշխարհի միլիոնավոր կինոսերների համար, և կարծում ենք, որ վիրտուալ կողմը կխախտի այս ջանքերը», - գրել են արարողության պրոդյուսերները:
Նրանք պարզաբանել են, որ «Zoom»-ի միջոցով արարողությանը մասնակցելու տարբերակ չկա:
COVID-19 համաճարակի պատճառով Օսկար մրցանակաբաշխությունը հետաձգվել էր մինչև 2021 թվականի ապրիլի 25-ը: Միջոցառումը հեռարձակվելու է ABC- ի կողմից՝ միանգամից երկու տեղանքներից՝ Հոլիվուդի բուլվարի «Dolby» թատրոնից և Լոս Անջելեսի «Union Station»- ից:

Церемония вручения премии "Оскар" в 2021 году будет проходить только в очном формате, звезды не смогут принять участие в ней через платформу видеоконференций Zoom. Об этом в четверг со ссылкой на письма, адресованные продюсерами церемонии ее участникам, сообщило агентство Reuters, передает ТАСС.
«Мы собираемся организовать безопасный и приятный вечер как для всех вас лично, так и для миллионов любителей кино по всему миру, и мы чувствуем, что виртуальный аспект умалит эти усилия», - написали продюсеры церемонии.
Они уточнили, что вариант участия через Zoom не предусмотрен.
Из-за пандемии COVID-19 вручение премии "Оскар" перенесено на 25 апреля 2021 года. Трансляцию мероприятия будет вести телекомпания ABC сразу из двух мест - традиционно из театра Dolby на Голливудском бульваре, а также с центрального железнодорожного вокзала Лос-Анджелеса Union Station.