Հայկական կողմին է փոխանցվել 15 զինծառայողի աճյուն
Այսօր ադրբեջանական կողմը Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա-Շեխեր համայնքների խաչմերուկում հայկական կողմին է փոխանցել Վարանդային (Ֆիզուլի) տարածաշրջանից հայտնաբերված՝ ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող ևս 15 (նախնական տվյալներ) զինծառայողի աճյուն: Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ նրանց ինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը (նախնական տվյալներ) 1518 է:

Азербайджан передал армянской стороне еще 15 тел военнослужащих
Сегодня, на перекрестке населенных пунктов Кармир Шука-Шехер Мартунинского района, азербайджанская сторона передала армянской стороне тела 15 (предварительные данные) погибших в ходе боевых действий военнослужащих.
Как сообщает Государственная служба по ЧС МВД Республики Арцах, тела считавшихся до сих пор пропавшими без вести военнослужащих обнаружены из района Варанда (Физули).
Их личности будут установлены после судебно-медицинской экспертизы.
С 13 ноября 2020 года по сей день общее количество тел, обнаруженных из территорий, находящихся не под контролем Арцаха, и переданных азербайджанской стороной составляет (предварительные данные) 1518.