Օնիկ Գասպարյանի փաստաբան. Այսօր հաղորդում կտանք հանցագործության մասին
«Այսօր հաղորդում կտանք հանցագործության մասին»,- 168.am-ի  հետ զրույցում ասել է  Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի փաստաբան Արթուր Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե որն է լինելու իրենց հաջորդ քայլը։
«Զուգահեռ կճանաչենք Արտակ Դավթյանի` ԳՇ պետ լինելու իրավահարաբերության բացակայությունը ու կմիջնորդենք հայցի ապահովման 2-րդ միջոցը կիրառել հենց այդ մասով»,- ասել է Արթուր Հովհաննիսյանը։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր տարածել էր հայտարարություն, ըստ որի Արտակ Դավթյանն իրավունքի ուժով համարվում է նշանակված ԶՈւ ԳՇ պետի պաշտոնին։

Адвокат Оника Гаспаряна: Сегодня мы сообщим о преступлении
«Сегодня мы сообщим о преступлении», - отвечая на вопрос, каким будет их следующий шаг, сказал в беседе с корреспондентом 168.am адвокат начальника Генштаба Оника Гаспаряна Артур Оганесян.
«Параллельно, мы признаем отсутствие правоотношения Артака Давтяна к должности главы Генштаба и будем ходатайствовать о применении второй меры обеспечения иска именно по этой части», - сказал Артур Оганесян.
Напомним, сегодня Никол Пашинян распространил заявление, согласно которому Артак Давтян силой закона считается назначенным на должность начальника Генштаба Вооруженных сил.