23.02.2021. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 26 մարդ է մահացել
Հայաստանի տարածքում երեկ կատարվել է 3721 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 801 նոր դեպք: Առողջացել է 451 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 185020 դեպք, որոնցից 169172-ն` առողջացած, 3384-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 862 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4246 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11602 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 812076 թեստավորում:

23.03.2021. За сутки в Армении подтвержден 801 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 801 новый случай заражения коронавирусом (при проведенном 3721 тесте), выздоровел 451 человек.
За минувшие сутки скончались 26 пациентов с коронавирусом, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 вторника, 23 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 185020.  От COVID-19 выздоровели в общей сложности 169172 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3384.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 862.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4246 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11602 пациента. В общей сложности было проведено 812076 тестирований.