23.02.2021. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 26 մարդ է մահացել
Հայաստանի տարածքում երեկ կատարվել է 3721 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 801 նոր դեպք: Առողջացել է 451 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 185020 դեպք, որոնցից 169172-ն` առողջացած, 3384-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 862 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4246 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11602 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 812076 թեստավորում:

Armenia has confirmed 801 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 185,020 as of 11 a.m. Tuesday, March 23, the Ministry of Health reports. 451 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 169,172.
The COVID-19 death toll has increased by 26 to 3,360. The figure does not include the deaths of 862 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 11,602. As many as 812,076 tests have been performed in the country since the disease outbreak.