Հայկական պատմամշակութային ժառանգությունը՝ որպես ադրբեջանական ներկայացվող պաստառները հանվում են Լոնդոնի մետրոյի կայարաններից
09:00 23/03/2021
«Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանության, ինչպես նաև ՄԹ-ում գործող մի շարք համայնքային կազմակերպությունների ներկայացված բողոքներից հետո, հայկական պատմամշակութային ժառանգությունը՝ որպես ադրբեջանական ներկայացվող պաստառները հանվում են Լոնդոնի մետրոյի կայարաններից»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանությունը։
Ավելի վաղ ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրել էր, որ Լոնդոնի մետրոյում «գովազդային» արշավներով Ադրբեջանն ամրագրում է իր հաղթանակը՝ որ նվիրեց իրեն վերարտադրվելու քոս ընկած թրքահպատակ վիժվածքը, ներկայացրել լուսանկար։

Со станций метро в Лондоне убираются баннеры, представляющие армянское культурно-историческое наследие как азербайджанское
Cо станций метро в Лондоне убираются баннеры, на которых армянское культурно-историческое наследие представлено как азербайджанское. Об этом сообщает посольство Армении в Великобритании.
Согласно информации, такое решение принято после жалоб, представленных посольством Армении в Соединенном Королевстве, а также ряда действующих в Британии общинных структур.
Ранее зампредседателя РПА Армен Ашотян написал, что в метро Лондона «рекламными» кампаниями Азербайджан закрепляет свою победу, которую подарил ему мечтающий о переизбрании выродок.