Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը ճեպազրույցի ժամանակ ասել է, որ Վլադիմիր Պուտինը մինչ օրվա վերջ պատվաստվելու է կորոնավիրուսի դեմ: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։
«Ոչ, աշխատանքային հանդիպումը նախատեսված է ըստ ժամանակացույցի, բայց մենք ակնկալում ենք, որ նա դա կանի մինչև օրվա վերջ», - ասել է Պեսկովը:
Կրեմլի խոսնակը նշել է, որ պետության ղեկավարը պատվաստվելու է ռուսական պատվաստանյութերից մեկով:
Միևնույն ժամանակ, ըստ նրա, նախագահ Պուտինը տեսախցիկների առաջ պատվաստումների կողմնակից չէ, ուստի լրագրողները ստիպված կլինեն հավատալ իրենց խոսքին:
Հիշեցնենք, որ նախորդ օրը Պուտինն ասել էր, որ մտադիր է պատվաստվել COVID-19-ի դեմ: Միաժամանակ նա համար մեկ խնդիր է անվանել ռուսաստանցիների պատվաստումը:

Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков в ходе брифинга рассказал, что глава государства Владимир Путин сделает прививку от коронавируса до конца дня. Об этом пишет Газета.ru.
«Нет, идет по графику рабочая встреча, но мы ожидаем, что до конца дня он ее сделает», — сказал Песков.
Представитель Кремля отметил, что глава государства привьется одной из российских вакцин.
«Это будет сделано, чтобы не повлиять на график президента», — отметил он.
При этом, по его словам, президент Путин не сторонник вакцинации на камеру, поэтому журналистам придется поверить на слово.
Напомним, что накануне Путин рассказал, что намерен вакцинироваться от COVID-19. При этом он назвал вакцинацию россиян задачей номер один.