24.03.2021. Կորոնավիրուսի 1164 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5330 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1164 նոր դեպք: Առողջացել է 313 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 17 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 186184 դեպք, որոնցից 169485-ն` առողջացած, 3398-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 865 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4263 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12436 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 817406 թեստավորում:

Armenia’s coronavirus tally rises to 186,184 with 1,164 new cases on March 24
Armenia has confirmed 1,164 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 186,184 as of 11 a.m. Wednesday, March 24, the Ministry of Health reports.
313 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 169,485.
The COVID-19 death toll has increased by 14 to 3,398. The figure does not include the deaths of 865 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 12,436. As many as 817,406 tests have been performed in the country since the disease outbreak.