Թրյուդո․ Պուտինին առանձնապես չի հետաքրքրում իր մասին Արևմուտքի կարծիքը
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն կարծում է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շատ անհանգստացած չէ այն բանից, թե ինչ է մտածում Արևմուտքն իր մասին: Համապատասխան հայտարարությունը Թրյուդոն արել է՝ մեկնաբանելով վերջերս Պուտինի մասին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի կոշտ հայտարարությունը։ Այս մասին գրում է Tass-ը։
«Վարչապետ եղած վերջին հինգ տարիների ընթացքում ես մի քանի զրույց եմ ունեցել Պուտինի հետ և, ըստ իս, նա կարող է ցանկացած պահի նայել քեզ և ասել այն, ինչ իրեն հարմար է։ Նրան առանձնապես չի հետաքրքրում, թե ինչ են մտածում նրա մասին արևմտյան աշխարհը և Կանադան», - ասել է Կանադայի վարչապետը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ABC հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել էր, որ Ռուսաստանի ղեկավարությունը ստիպված կլինի թանկ «վճարել»` կապված ամերիկյան ընտրություններին միջամտելու Մոսկվայի ենթադրյալ փորձերի համար: Բացի այդ, Սպիտակ տան ղեկավարը դրական էր պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք նա Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին «մարդասպան» է համարում:

Премьер-министр Канады Джастин Трюдо считает, что российского лидера Владимира Путина не слишком волнует мнение Запада о нем. Как передает ТАСС, соответствующее заявление Трюдо сделал, комментируя недавнее жесткое высказывание президента США Джо Байдена в адрес Путина.
"За последние пять лет, что я занимаю пост премьер-министра, у меня было несколько разговоров с Путиным и, по моим ощущениям, он может посмотреть на тебя и сказать все, что ему будет удобно в любой момент, - сказал глава правительства Канады в интервью интернет-радиостанции SiriusXM. - Ему не особенно интересно, что о нем думают Западный мир и Канада".
Ранее президент США Джо Байден в интервью телекомпании ABC заявил, что российское руководство должно будет "заплатить цену" в связи с приписываемыми Москве попытками вмешательства в американские выборы. Кроме того, глава Белого дома ответил утвердительно на вопрос, считает ли он президента РФ Владимира Путина "убийцей" (killer). Российский президент на онлайн-встрече с представителями общественности Крыма и Севастополя в годовщину воссоединения этих регионов с Россией ответил американскому коллеге пожеланием здоровья, подчеркнув при этом, что говорит "без иронии, без шуток".