26.03.2021. Կորոնավիրուսի 1005 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5525 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1005 նոր դեպք: Առողջացել է 433 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 23 մարդ։ Նրանցից 5ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության
ԱՆ ներկայացրած տվյակներով, մարտի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 188446 դեպք, որոնցից 170160-ն` առողջացած, 3434-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 876 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4310 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13976 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 828159 թեստավորում:

26.03.2021. За сутки в Армении подтверждено 1005 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1005 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5525 тестах), выздоровели 4133 человека.
За минувшие сутки скончались 23 пациента с коронавирусом, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 26 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 188446.  От COVID-19 выздоровели в общей сложности 170160 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3434.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 876.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 4310 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 13976 пациентов. В общей сложности было проведено 828159 тестирований.