Արցախի ոստիկանությունը՝ հայերի և ադրբեջանցիների միջև տեղի ունեցած միջադեպի մասին
Երեկ, ժամը 13:30-ի սահմաններում Ասկերանի շրջանի Սարուշեն-Կարմիր գյուղ ճանապարհահատվածին միջադեպ է տեղի ունեցել հայերի և ադրբեջանցիների միջև: Արցախի ոստիկանությունից հայտնում են, որ ռուսական խաղաղապահ ուժերի ուղեկցությամբ ընթացող ադրբեջանական ավտոշարասյան թափքից, ադրբեջանցի զինծառայողները քարերով հարվածներ են հասցրել նույն ճանապարհով ընթացող հայկական մեքենաների վրա,ինչի հետևանքով վնասվել է Լենդրուշ Բաբայանի վարած ՎԱԶ 21-07 մակնիշի ավտոմեքենայի դիմապակին:
Միջադեպից հետո Լ.Բաբայանը և նույն ճանապարհով ընթացող մեկ այլ վարորդ փակել են միջշրջանային ճանապարհը, կանգնեցրել շարասյունը և բացատրություն պահանջել ռուս խաղաղապահներից ինչպես նաև ադրբեջանցի պատասխանատու սպայից:
Ըստ Լ.Բաբայանի, ադրբեջանցի սպան, որը ռուսաց լեզվով պատշաճ չէր հաղորդակցվում, լուսանկարել է մեքենան, խոստացել, որ անպայման կզեկուցի իրենց վերադասին, իսկ ռուս ուղեկցողները միջադեպի համար ներողություն են խնդրել, նշել, որ վնասը կփոխհատուցվի:
Դեպքի բոլոր մանրամասները պարզելու համար, տուժողը հարցաքննվել է Ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում: Մեքենայի լուսանկարները, ինչպես նաև ռուսերեն թարգմանությամբ բացատրությունը ներքին գործերի նախարար Կարեն Սարգսյանն արդեն փոխանցել է գեներալ Մուրադովին:
Խաղաղապահ զորակազմն այս հարցով արդեն զբաղվում է: Ըստ ռուսական կողմի, խնդիրը ոչ միայն վնասի փոխհատուցումն է, այլ, այսուհետ նմանօրինակ դեպքերի բացառումը:

Полиция Арцаха сообщает подробности инцидента с участием армян и азербайджанцев
Накануне, 25 марта, около 13:30, на участке дороги Сарушен- Кармир Гюх Аскеранского района Арцаха (НКР) произошел инцидент с участием армян и азербайджанцев. Подробности представляет Полиция Арцаха.
«Азербайджанские военнослужащие, которые колонной проезжали по этой дороге в сопровождении российских миротворческих сил, с кузова начали швырять камни в направлении проезжающих по той же дороге армянских машин, в результате чего было повреждено лобовое стекло автомобиля марки «ВАЗ 21-07», за рулем которого находился Лендруш Бабаян.
После инцидента Л.Бабаян и другой водитель, проезжающий по той же дороге, перекрыли межрайонную дорогу, остановили колонну и потребовали разъяснений от российских миротворцев, а также от ответственного азербайджанского офицера.
По словам Л.Бабаяна, азербайджанский офицер, который плохо говорил по-русски, сфотографировал машину и пообещал обязательно доложить обо всем вышестоящему начальству, а российские сопровождающие извинились за инцидент, отметив, что ущерб будет возмещен.
Для выяснения всех обстоятельств инцидента потерпевший был допрошен в Аскеранском районном отделении Полиции. Снимки машины, а также  данные разъяснения в переводе на русский язык глава МВД Арцаха Карен Саркисян уже передал командующему российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-лейтенанту Рустаму Мурадову.
Миротворческий контингент уже занимается этим вопросом. По мнению российской стороны, вопрос не только в возмещении ущерба, но и в исключении повтора таких инцидентов в дальнейшем», – говорится в сообщении.