26.03.2021. Կորոնավիրուսի 1005 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5525 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1005 նոր դեպք: Առողջացել է 433 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 23 մարդ։ Նրանցից 5ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության
ԱՆ ներկայացրած տվյակներով, մարտի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 188446 դեպք, որոնցից 170160-ն` առողջացած, 3434-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 876 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4310 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13976 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 828159 թեստավորում:

Armenia’s coronavirus tally rises to 188,446 on March 26
Armenia has confirmed 1,005 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 188,446 as of 11 a.m. Friday, March 26, the Ministry of Health reports.
433 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 170,160.
The COVID-19 death toll has increased by 18 to 3,434. The figure does not include the deaths of 876 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 13,976. As many as 828,159 tests have been performed in the country since the disease outbreak.