«Հրապարակ». Փաշինյանական ողջ թիմն օրենքի բացահայտ խախտումով, արդեն սկսել է քարոզարշավը
«Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն ակտիվ մարզային շրջայցերի մեջ է։ Նրա ֆեյսբուքյան էջում ամեն օր մի տեսանյութ ու հաղորդագրություն է տեղադրվում՝ այսինչ համայնքում նոր ջրանցքի կառուցման, այնինչ գյուղում հին ջրանցքի նորոգման, երրորդում՝ մանկապարտեզի կառուցման մասին։ Պապիկյանը հանրապետության քարուքանդ եղած ճանապարհներով մարզեր է մեկնում երկու նպատակով. առաջինը նախընտրականն է։
Ակնհայտ է, որ փաշինյանական ողջ թիմն արդեն ակտիվորեն, օրենքի բացահայտ խախտումով, սկսել է քարոզարշավը՝ ադմինիստրատիվ ռեսուրսի լայն կիրառմամբ, աշխատանքային այցերի անվան տակ։ Եվ հիմնական բեռը դրված է Պապիկյանի ուսերին. նա շտաբի պետն է լինելու և պատասխանատու է քարոզարշավի և Փաշինյանի միտինգներին հանդիսատես ապահովելու համար։
Երկրորդ նպատակն այն է, որ Պապիկյանի նախարարությունը որոշել է, որ ասֆալտով այլևս հնարավոր չէ «փիառվել», քանզի հանրությունն իրենց ընկալում է սոսկ որպես «ասֆալտ անող իշխանություն», և ասֆալտն էլ արդեն հիմնովին քայքայվել է՝ ոչնչացնելով «որակյալ ասֆալտ» անող իշխանությունների մասին փչվող փուչիկը։
Ուրեմն ժամանակն է ջրագիծ ու մանկապարտեզ «կառուցելու»։ Իսկ ասֆալտն արդեն կոնկրետ եկամուտ բերող գործ է դարձել նրանց համար՝ տենդերները յուրայիններին բաշխելու, նախկինից էլ ավելի մեծ ծավալով ատկատներ վերցնելու լայն հնարավորություններով։ Ուստի ասֆալտով ընտրություններում հաղթելն անհնարին է, և դա է պատճառը, որ ասֆալտի մասին այլևս չեն խոսում, անցել են այլ թեմաների»։

«Грапарак»: Вся пашиняновская команда уже начала предвыборную кампанию с явным нарушением закона
Газета «Грапарак» пишет, что министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян начал активные областные визиты. На его странице в Facebook каждый день публикуется сообщение или видео о строительстве нового канала в какой-то общине или детского сада – в другой. Папикян едет в области республики по «раздолбанным» дорогам с двумя целями. Первая цель – предвыборная.
«Очевидно, что вся пашиняновская команда с явным нарушением закона начала предвыборную кампанию, широко используя административный ресурс под предлогом областных визитов. И основная ноша возложена на плечи Папикяна: он будет начальником предвыборного штаба и несет ответственность за предвыборную кампанию и обеспечение зрителей на митингах Пашиняна.
Вторая цель в том, что министерство Папикяна решило, что «пиариться» на асфальте больше нельзя, поскольку общественность воспринимает их просто как «укладывающую асфальт власть», а асфальт уже основательно разрушен и очередной мыльный пузырь об укладывающей «качественный асфальт» власти – лопнул.
Значит, пришло время строить водопроводы и детские сады. А асфальт уже стал для них бизнесом, приносящим конкретный доход, с возможностью распределения тендеров и откатов в гораздо большем объеме, чем в прошлом. Посему одержать победу на выборах за счет укладки асфальта невозможно, и именно поэтому они больше не говорят об асфальте и перешли к другим темам», - пишет газета.