Վիրջինիա Բիչ քաղաքում փոխհրաձգության հետևանքով 2 զոհ և 8 վիրավոր կա
Երկու մարդ է զոհվել, առնվազն ութը վիրավորվել են ամերիկյան Վիրջինիա Բիչ քաղաքում (Վիրջինիա) տեղի ունեցած փոխհրաձգության մի քանի դեպքերի արդյունքում: «ՌԻԱ նովոստի» -ի փոխնացմամբ՝ այդ մասին հայտնել է քաղաքի ոստիկանապետը:
Իրավապահ մարմինների ղեկավար Պոլ Նյուդիգեյթի խոսքով, ոստիկանությունը ժամանել է փոխհրաձագության առաջին դեպքի տարածք տեղական ժամանակով մոտավորապես 23.00-ին: Հայտնի է, որ այնտեղ մի քանի կրակոց է արձակվել:
«Մոտ ութ մարդ վիրավորվել է այդ տարածքում»,- ասել է ոստիկանը և տեսաձայնագրությունը տեղադրել Facebook-ի իր տեսաալիքում:
Երբ ոստիկանությունը զբաղվում էր այս միջադեպով, մեկ այլ թաղամասում կրակոցներ են հnչել, և ոստիկանությունն արձագանքել է դրան: Ոստիկանի կողմից զենքի գործադրման հետևանքով մի տղամարդ է մահացել, մյուս մահացու հրազենային վիրավորում ստացածը հավանաբար կապ չի ունեցել միջադեպի հետ:

Два человека погибли и восемь получили ранения в результате стрельбы в Вирджиния-Бич
Два человека погибли, по меньшей мере восемь пострадали в результате нескольких инцидентов со стрельбой в американском городе Вирджиния-Бич (штат Виргиния), сообщил глава полиции города, передает РИА НОВОСТИ.
По словам начальника правоохранителей Пола Ньюдигейта, полицейские прибыли в район первого инцидента со стрельбой примерно в 23.00 по местному времени (06.00 мск). Известно, что там «было произведено несколько выстрелов».
«Примерно восемь человек пострадали плюс-минус в этом районе», - заявил полицейский. Видеозапись разместил у себя в Facebook телеканал.
Когда полицейские занимались этим инцидентом, в другом квартале произошли выстрелы, на это среагировали в полиции. Там скончался человек в результате инцидента «с применением оружия сотрудником полиции». Также получил смертельное огнестрельное ранение другой человек, который, предположительно, не связан с этим инцидентом.