Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում:
ԲԴԽ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության փոխանցմամբ, այսօր՝ մարտի 29-ին, Բարձրագույն դատական խորհրդի պատվիրակությանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Գերագույն դատարանի նախագահ Վյաչեսլավ Լեբեդևը:
Երկու երկրների դատական իշխանությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ռուսաստանի դատական համակարգերի արդյունավետ փոխգործակցության և զարգացման հնարավորությունների վերաբերյալ:
Կողմերի ներկայացուցիչները քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր ևս: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ-ում ՀՀ Արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանը:

Возглавляемая председателем Высшего судебного совета (ВСС) Рубеном Вардазаряном делегация с официальным визитом находится в столице РФ Москве.
Председатель Верховного суда России Вячеслав Лебедев 29 марта принял делегацию Высшего судебного совета Армении во главе с председателем ВСС Рубеном Вардазаряном.
Стороны обменялись мнениями об эффективном сотрудничестве и возможностях развития судебных систем Армении и России. Представители сторон обсудили также ряд вопросов, представляющих обоюдный интерес.