4 նորածնի մարմին է հայտնաբերվել Մոսկվայի մարզի, Ուլյանովսկի և Վոլգոգրադի աղբանոցներում
Հանգստյան օրերին՝ մարտի 27-28-ը, մի քանի նորածնի մարմիններ են հայտնաբերվել Մոսկվայի շրջանի կոշտ կենցաղային թափոնների վերամշակման համալիրում, Ուլյանովսկի աղբամաներից մեկում և Վոլգոգրադի աղբի վերամշակման գործարանում: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ քննիչները սկսել են ստուգումներ անցկացնել Վոլգոգրադի կոշտ կենցաղային թափոնների վերամշակման գործարանում երկու նորածնի մարմինների հայտնաբերումից հետո:
Քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության համաձայն, Վոլգոգրադում տեղի 37-ամյա բնակիչը ժամանակից շուտ երկվորյակներ է լույս աշխարհ բերել, բայց պարզվել է, որ երեխաները մահացած են, և նա դիակները պարկով գցել էր աղբավայր: Կնոջն անհրաժեշտ է եղել վիրաբույժների միջամտությունը, այժմ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է:
Մարտի 28-ին մերձմոսկովյան Եգորեովսկում թափոնների վերամշակման համալիրի տեսակավորող գոտու վրա հայտնաբերվել է նորածնի դի: Մահացած երեխան արական սեռի էր: Քննչական կոմիտեի աշխատակիցները քննություն են անցկացրել և հարցաքննել բանվորներին և այն անձանց, ովքեր կարող էին ականատես լինել դեպքին: Մոր ինքնությունը դեռ պարզված չէ:

Тела нескольких младенцев нашли среди мусора в ряде городов России
Тела нескольких младенцев нашли за минувшие выходные, 27 – 28 марта, в комплексе переработки отходов в Московской области, в мусорном баке в Ульяновске и на мусороперерабатывающем заводе в Волгограде. Об этом пишет Газета.Ру.
Ранее сообщалось, что следователи начали проверку после обнаружения тел двух младенцев на мусороперерабатывающем заводе в Волгограде.
Согласно информации управления Следственного комитета, в Волгограде 37-летняя местная жительница преждевременно родила двойню, но дети оказались мертвыми — и она выбросила трупы в мешке на свалку. Женщине понадобилось вмешательство хирургов, сейчас она находится в реанимации.
28 марта в комплексе переработки отходов в подмосковном Егорьевске, на сортировочной ленте, нашли тело младенца. Погибший ребенок был мужского пола. Сотрудники Следственного комитета провели осмотр и опросили рабочих, которые могли быть свидетелями случившегося. Личность матери пока установить не удалось.