Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ իրականացվում է ակնհայտ ապօրինի քրեական հետապնդում․ փաստաբան
Ուղիղ 72 ժամ է ինչ գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ իրականացվում է ակնհայտ ապօրինի քրեական հետապնդում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է Խաչատուրովի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը:
«Ցավոք Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանը շարունակում է այս ծաղրը իրավաբանության հանդեպ և նաև իր ջանքերով շարունակում է պահպանվել այս ծայրահեղ ապօրինի քրեական հետապնդումը։
Աննա Դանիբեկյանի աշխատակազմից այսօր ևս չհաջողվեց ստանալ Յուրի Խաչատուրովի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին որոշումը, իսկ ՀՀ Սահմանադրական դատարանի որոշման առկայության մասին տիկին Դանիբեկյանը առնվազն իմ կողմից տեղեկացվել է»,- գրել է նա։

В отношении Юрия Хачатурова осуществляется заведомо незаконное уголовное преследование – адвокат
Уже 72 часа, как в отношении генерал-полковника Юрия Хачатурова осуществляется заведомо незаконное уголовное преследование, написал на своей странице в соцсети Facebook адвокат бывшего начальника Генштаба ВС РА, экс-генсека ОДКБ Юрия Хачатурова – Мигран Погосян.
«К сожалению, судья суда общей юрисдикции города Ереван Анна Данибекян продолжает издеваться над юриспруденцией, благодаря ее усилиям сохраняется это крайне незаконное уголовное преследование.
В аппарате Анны Данибекян сегодня также не удалось получить решение о прекращении уголовного преследования в отношении Юрия Хачатурова, а о наличии решения Конституционного суда РА г-жа Данибекян, по крайней мере, была проинформирована мной», – отметил адвокат.