30.03.2021. Կորոնավիրուսի 750 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4658 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 750 նոր դեպք: Առողջացել է 509 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 191491 դեպք, որոնցից 172605-ն` առողջացած, 3497-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 890 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4387 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14499 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 847475 թեստավորում:

Armenia has confirmed 750 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 191,491 as of 11 a.m. Tuesday, March 30, the Ministry of Health reports.
509 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 172,605.
The COVID-19 death toll has increased by 29 to 3,497. The figure does not include the deaths of 890 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 14,499. As many as 847,475 tests have been performed in the country since the disease outbreak.