Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինվորականների ու պահեստազորայինների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Ջրականի (Ջաբրայիլ) և Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջաններում՝ 2 ջոկատով: Այս մասին հայտնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
Ադրբեջանի կողմից Արցախի օկուպացված տարածքներում, գյուղական ու քաղաքային համայնքներում, դիրքային, լեռնային ու անտառային հատվածներում, Արցախի փրկարարները սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչ այսօր, բոլոր ուղղություններում իրականացրել են փրկարար-որոնողական աշխատանքներ: Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն:
Այժմ որոնումներն իրականացվում են ըստ անհրաժեշտության, պարտադիր տարածքին ծանոթ կամ ռազմական գործողություններին մասնակցած ուղեկցորդի մասնակցությամբ:

1,524 bodies of killed servicemen and civilians found in search operations after the Karabakh war in 2020
10:59 30/03/2021
The search and rescue operations for the casualties of the Nagorno-Karabakh war will continue on Tuesday in Jrakan (Jabrayil) and Varanda (Fizuli) directions, the Artsakh State Service of Emergency Situations reported.
As the Service added, search operations were conducted since November 13 in occupied territories of Artsakh, including all city and village communities, combat posts, mountainous and forest areas.
Since November 13, 1,524 bodies of fallen troops and civilians have been recovered from the former areas of combat operations, according to the Service.