Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինվորականների ու պահեստազորայինների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Ջրականի (Ջաբրայիլ) և Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջաններում՝ 2 ջոկատով: Այս մասին հայտնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
Ադրբեջանի կողմից Արցախի օկուպացված տարածքներում, գյուղական ու քաղաքային համայնքներում, դիրքային, լեռնային ու անտառային հատվածներում, Արցախի փրկարարները սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչ այսօր, բոլոր ուղղություններում իրականացրել են փրկարար-որոնողական աշխատանքներ: Զինադադարից հետո հայտնաբերվել է ընդհանուր 1524 աճյուն:
Այժմ որոնումներն իրականացվում են ըստ անհրաժեշտության, պարտադիր տարածքին ծանոթ կամ ռազմական գործողություններին մասնակցած ուղեկցորդի մասնակցությամբ:

Госслужба по ЧС Арцаха: После прекращения огня было обнаружено 1524 тела
Поиск останков военных и резервистов, погибших в ходе боевых действий, продолжается сегодня двумя отрядами в районах Джракан (Джабраил) и Варанда (Физули). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах (НКР).
Отмечается, что на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха, в сельских и городских населенных пунктах, в позиционных, горных и лесных районах с 13 ноября 2020 года спасатели Арцаха проводят поисково-спасательные работы по всем направлениям.
После прекращения огня было обнаружено 1524 тела.
В настоящее время поисковые работы проводятся по мере необходимости с участием знакомого с местностью или принимавшего участие в боевых действиях сопровождающего.