«Հրապարակ». «Մենք դա համարում ենք դավաճանություն 17 ուժերի նկատմամբ». Բագրատյան
««Ազատություն» կուսակցության նախագահ, ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանից հետաքրքրվեցինք՝ պատրաստվո՞ւմ է մասնակցել հունիսի 20-ին նախատեսվող ընտրություններին. լուրեր կան, որ քննարկումների մեջ է տարբեր ուժերի հետ։ «Մենք էս պահին պայքարում ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանին հանենք՝ առանց ընտրության, հիմա ընտրություններից մենք չենք խոսում»,- ասաց նա։
Իսկ եթե չստացվի՞ նրան առանց ընտրության հեռացնելը, Բագրատյանը հիշեց հին, հայտնի արտահայտությունը՝ ի պատասխան «եթե»-ով հարցերի. «Եթե մորաքույրս տղա ծնվեր, քեռիս կլիներ»։ Բայց մարդիկ, ուժեր կան, որ և՛ պայքարում են հեռացման համար, և՛ զուգահեռ քննարկում են հավանական ընտրություններին մասնակցության հարցը։ «Մենք էդ տեսակը չենք, մենք դա սխալ ենք համարում, մենք դա համարում ենք դավաճանություն 17 ուժերի նկատմամբ»,- ասաց Բագրատյանը»։

«Грапарак»: «Мы считаем это предательством в отношении 17 сил» – Грант Багратян
Председатель партии «Свобода», бывший премьер-министр Армении Грант Багратян, обратившись к возможности участия в предстоящих 20 июня внеочередных выборах, заявил корреспонденту газеты «Грапарак»: «Мы сейчас ведем борьбу, чтобы отстранить Никола Пашиняна от власти, мы сейчас не говорим о выборах».
На вопрос, а если не получиться отстранить его без выборов, Грант Багратян отметил, что история не терпит сослагательного наклонения. «Если бы моя тетя была мужчиной, она была бы моим дядей», - ответил он.
На вопрос, но ведь есть политические силы, люди, которые борются и против отстранения премьера, и параллельно обсуждают вопрос участия в возможных выборах, Грант Багратян заяваил:
«Мы не принадлежим к такому типу, мы считаем, что это неправильно. Мы считаем это предательством в отношении 17 сил».