Ալիևի կառավարության կողմից նոր սեքս-տեսանյութ է տարածվում, որի թիրախը ադրբեջանցի քննադատն է․ OC-Media
10:58 31/03/2021
Հաղորդվում է, որ սոցցանցերում տարածվել է մասնավոր տեսանյութ, որում Ադրբեջանի ընդդիմության առաջնորդ Ջամիլ Հասանլիի դուստրն է։ OC-Media-ի հաղորդմամբ, սա ընդդիմադիր գործիչներին թիրախավորող սեքս-ժապավեններից մեկն է։
Հասանլին Ժողովրդավարական ուժերի ազգային խորհրդի նախագահն է և հանդես էր գալիս որպես գլխավոր ընդդիմության թեկնածու 2013-ի նախագահական ընտրություններում, իսկ պաշտոնական արդյունքները նրան երկրորդ տեղում դրեցին՝ 5,5%:
Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում սա չորրորդ նման դեպքն է։ Թիրախում էր հայտնվել նաև Ալիևին քննադատող ադրբեջանցի բլոգերի քույրը, ինչպես նաև ֆեմինիստ ակտիվիստներն ու գրողները:
Կիրակի օրը Ֆեյսբուքում կատարած գրառման մեջ Հասանլին արտահոսքի մեջ մեղադրել է անվտանգության ծառայություններին և անձամբ նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ նշելով, որ սա իր նկատմամբ քաղաքական ճնշում գործադրելու համար է:
«Աղջիկս՝ Գյունել Հասանլին, 38 տարեկան է և ամուսնալուծվել է ավելի քան 10 տարի: Նա կարող է ունենալ իր անձնական կյանքը և նորից ամուսնանալ: Ոչ ոք, այդ թվում ես, չեմ կարող արգելել դա: Այստեղ ոչ մի արտառոց բան չկա։ Անբարոյական է ներխուժել այլոց անձնական կյանքի գաղտնիություն, մոբիլիզացնել պետության անվտանգության ծառայությունները՝ այն որպես քաղաքական շանտաժի միջոց օգտագործելու համար», - գրել է Հասանլին:

A private video reportedly featuring the daughter of Azerbaijani opposition leader Jamil Hasanli has been leaked on social media, the latest in a spate of sex-tapes targetting opposition figures, OC Media reports.
Hasanli is the chair of the National Council of Democratic Forces and stood as the main opposition candidate in the 2013 presidential elections, with the official results placing him in second with 5.5% of the vote.
This is the fourth such incident over the past month, with the sister of a critical blogger, and feminist activists and writers also being targeted.
In a post on Facebook on Sunday, Hasanli blamed the security services and president Ilham Aliyev personally for the leak, indicating that the release was a means to apply political pressure on him.
‘My daughter, Gunel Hasanli, is 38 years old and has been divorced for more than 10 years. She can have her own personal life and remarry. No one, including me, can forbid it. There is nothing unusual here,’ Hasanli wrote.
‘It is immoral to intrude on the privacy of others, to mobilise the security services of the state to use it as a means of political blackmail.’