01.04.2021. Կորոնավիրուսի 1097 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 6217 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1097 նոր դեպք: Առողջացել է 617 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 193736 դեպք, որոնցից 173681-ն` առողջացած, 3533-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 900 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4433 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15622 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 860046 թեստավորում:

1,097 new Covid-19 cases, 26 deaths reported in Armenia in the past day
Armenia has confirmed 1,097 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 193,736 as of 11 a.m. Thursday, April 1, the Ministry of Health reports.
617 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 173,681.
The COVID-19 death toll has increased by 26 to 3,533. The figure does not include the deaths of 900 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 15,622. As many as 860,046 tests have been performed in the country since the disease outbreak.