Փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը գրում է.
«Կարդացի Ամրամ Մակինյանի էջում հրապարակված «Լրիվ նորմալ է, որ մեղադրանքի որոշումները գրում է վարչապետի օգնականը» իրավաքաղաքական ֆարսի մասին որոշումը։
Ավելորդ ժամանակ չեմ ծախսի բացատրելու համար, թե ինչ է դա իրավական առումով, քանի որ ցանկացած ընթերցող ամեն ինչ կհասկանա ինքը։
Միայն հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ իմ շատ ընկերներ Աննա Վարդապետյանի մասին արտահայտվելիս շեշտում եմ, որ նա ժամանակին նորմալ աղջիկ է եղել, ուզում եմ նրան անկեղծ խորհուրդ տալ։
Աննա ջան, դիմեք փաստաբանի, այլևս երբեք նման բացատրություն չտաք առանց Ձեր փաստաբանի հետ խորհրդակցելու։ Անշուշտ ինձ գոնե տեսանելի փաստաբանների շրջանակից դժվար թե որևէ մեկը համաձայնվի Ձեզ օգնել կոնտրետ այս գործով, բայց այնուամենայնիվ փորձեք գտնել։
Ես խիստ կարևորում եմ, որ յուրաքանչյուր փաստացի մեղադրյալ անձ ողջամիտ կերպով պաշտպանվելու հնարավորություն ունենա, իսկ Ձեր բացատրությունը որքան ինձ ուրախացրեց որպես ՀՀ քաղաքացու, նույնքան տխրեցրեց որպես փաստաբանի ու մասնագիտական առումով ցավ պատճառեց։

Адвокат Ерванд Варосян пишет:
«Я прочитал опубликованное на странице Амрама Макиняна постановление по политико-правовому фарсу «Совершенно нормально, что постановления по обвинению пишет помощник премьер-министра».
Не буду тратить слишком много времени на объяснение того, что это означает с правовой точки зрения, потому что любой читатель все поймет сам.
Только с учетом того, что многие мои знакомые, говоря об Анне Вардапетян, подчеркивают, что когда-то она была нормальной девушкой, хочу дать ей искренний совет.
Анна джан, обращайтесь к адвокату, никогда больше не давайте подобного объяснения, не посоветовавшись с Вашим адвокатом. Конечно, ни один из видимого мне круга адвокатов вряд ли согласится помочь вам в этом деле, но все же попытайтесь его найти.
Я придаю большое значение тому, что каждое фактически обвиняемое лицо имело возможность обоснованно защищаться, и насколько меня, как гражданина Республики Армения, обрадовало ваше объяснение, настолько же опечалило, как адвоката, и причинило мне боль с профессиональной точки зрения.