01.04.2021. Կորոնավիրուսի 1097 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 6217 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1097 նոր դեպք: Առողջացել է 617 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 193736 դեպք, որոնցից 173681-ն` առողջացած, 3533-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 900 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4433 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15622 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 860046 թեստավորում:

01.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 1097 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1097 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6217 тестах), выздоровели 617 человек.
За минувшие сутки скончались 26 пациентов с коронавирусом, у 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 1 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 193736. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 173681 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3533.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 900.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4433 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 15622 пациента. В общей сложности было проведено 860046 тестирований.