Սա մեր երկրի հաղթանակն է. Խոակին Կապառոս
«Ես շատ էի վստահում մեր ֆուտբոլիստներին, սակայն մենք գիտեին, որ մեզ շատ բարդ մարտահրավեր է սպասում, քանի որ շատ բարդ խումբ է՝ հարուստ ֆուտբոլային պատմություն ունեցող հավաքականներով»,- Աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի երրորդ տուրում Ռումինիային 3։2 հաշվով հաղթելուց հետո կայացած ասուլիսում ասել է Հայաստանի ազգային հավաքականի իսպանացի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը:
Նա նշել է, որ Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստները ապացուցեցին, որ նրանք զգում են, թե ինչ է նշանակում Հայաստանի հավաքականի  խաղաշապիկը։
«Շատ ուրախ եմ, որ նման հաջողության հասանք։ Այս հաջողությունը պատկանում է մեր երկրին, երկրպագուներին, ֆուտբոլիստներին, որոնք ամբողջ նվիրվածությամբ խաղացին, ջանք ու եռանդ չխնայեցին։ Սա մեր երկրի հաղթանակն է»,- ասել է Խոակին Կապառոսը:
Նշենք, որ Հայաստանի հավաքականը տարավ երրորդ անընդմեջ հաղթանակը` 9 միավորով գլխավորելով մրցաշարային աղյուսակը։
Մարտի 28-ին  կայացել էր Աշխարհի 2022թ. առաջնության որակավորման J փուլի երկրորդ մրցափուլի Հայաստան-Իսլանդիա հանդիպումը: Հայաստանի հավաքականը, Տիգրան Բարսեղյանի և Խորեն Բայրամյանի խփած գոլերի շնորհիվ, հաղթել էր Իսլանդիային 2:0 հաշվով: Հայաստանի հավաքականը վաստակել էր 6 միավոր:

"I trusted me players, however, we knew that we had a major challenge ahead of us, considering the difficult group we are in with teams of rich football traditions," the head coach of the Armenian national team Joaquin Caparros told at the post-match press conference in the European World Cup qualifying match against Romania.
In the words of the head coach, the players of the national team proved they knew what meant for them to play for the national team.
"I am happy for this success. This success belongs to our country, fans, players, who spared no efforts and played with dedication. This is the victory of our country," said Caparros.
To remind, the Armenian team struck two goals inside the final four minutes for a 3-2 victory over Romania in Yerevan. This was our team's third straight win in World Cup qualifying campaign.