Պարգևատրվել են ռուսաստանցի զինվորականները
ՀՀ զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող հակահամաճարակային միջոցառումների ընթացքում ցուցաբերած մասնագիտական բարձր ունակությունների, բարեխիղճ ծառայության և ռազմաբժշկական համագործակցության ոլորտում ունեցած ներդրման համար ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի 48-րդ գիտահետազոտական կենտրոնի մի շարք մասնագետներ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի մասնագետները ՀՀ ՊՆ հիգիենիկ հակահամաճարակային ծառայությունում մասնագիտական աջակցություն են ցուցաբերել 2020թ. ապրիլի 7-ից:
Գերատեսչական մեդալները ռուսաստանցի զինվորականներին են հանձնվել առաքելության ավարտի կապակցությամբ ապրիլի 2-ին կայացած հրաժեշտի պաշտոնական արարողության ընթացքում: Ընթերցվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի շնորհակալական ուղերձը գիտահետազոտական կենտրոնի պետին և ամբողջ անձնակազմին:
Շուրջ մեկ տարի ՀՀ զինված ուժերին աջակցություն ցուցաբերած մասնագետները ՀՀ ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետ-վարչության պետի հրամանով խրախուսվել են նաև պատվոգրերով ու հուշամեդալներով։
ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական և ՌՔԿՊ ոլորտների պատասխանատուները շնորհակալություն են հայտնել գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար, մաղթել ամուր առողջություն և նորանոր հաջողություններ իրենց ստանձնած պատասխանատու գործունեության ընթացքում։

За проявленные в ходе противоэпидемических мероприятий по предотвращению распространения коронавирусной инфекции в Вооруженных силах Республики Армения высокие профессиональные навыки, добросовестную службу и вклад в военно-медицинское сотрудничество ряд специалистов 48-го Научно-исследовательского центра войск радиационной, химической и биологической защиты (РХБЗ) МО РФ, приказом министра обороны Республики Армения, награждены ведомственными медалями. Об этом сообщили в пресс-службе МО Армении.
Специалисты войск РХБЗ ВС РФ с 7 апреля 2020 года оказывали профессиональную поддержку Гигиенической противоэпидемической службе МО Армении.
Ведомственные медали российским военным были вручены 2 апреля в ходе официальной церемонии проводов в связи с завершением их миссии. Было зачитано благодарственное послание министра обороны начальнику и всему персоналу научно-исследовательского центра.
Специалисты, оказавшие содействие Вооруженным силам Республики Армения, приказом начальника Управления ВС были поощрены и почетными грамотами и памятными медалями.
Ответственные за военно-медицинскую сферу ВС поблагодарили коллег за эффективное сотрудничество, пожелали им крепкого здоровья и новых успехов в своей ответственной деятельности.