Սալմա Հայեկը և Լեդի Գագան նկարահանվելու են «Գուչիի տունը» ֆիլմում
Մեքսիկական և ամերիկյան դերասանուհի Սալմա Հայեկը և ամերիկացի երգչուհի Լեդի Գագան նկարահանվում են ռեժիսոր Ռիդլի Սկոտի «Գուչիի տունը» թրիլերում։ Այս մասին գրում է kulturomania.ru կայքը՝ հղում անելով Deadline-ին։ Ֆիլմը նկարահանվում է Սառա Գեյ Ֆորդենի «Գուչիի տունը. սպանության, խելագարության, հմայքի և ագահության սենսացիոն պատմությունը» գրքի վրա:
Ֆիլմը պատմում է Gucci նորաևության տան ղեկավար  Մաուրիցիո Գուչիի սպանության մասին: 1995-ին նրան կրակել են ու սպանել։ Նրա կինը՝ Պատրիցիա Ռեջանին, մեղավոր է ճանաչվել Մաուրիցիո Գուչիի սպանությունը կազմակերպելու մեջ և դատապարտվել 29 տարվա ազատազրկման։ Ազատ է արձակվել 2016 թ.
Ռեջանի դերը կկատարի Լեդի Գագան: Նրա ընկերուհու դերը խաղալու է Սալմա Հայեկը: Թրիլերում նկարահանվելու են նաև Ալ Պաչինոն, Ջերարդ Լետոն, Ջեք Հյուսթոնը և ուրիշներ։

Мексикано-американская актриса Сальма Хайек и американская певица Леди Гага снимутся в триллере «Дом Гуччи» режиссера Ридли Скотта, сообщает Deadline.
Как пишет kulturomania.ru, проект создается на основе книги «Дом Гуччи: Сенсационная история убийства, безумия, гламура и жадности».
Фильм расскажет историю убийства Маурицио Гуччи, возглавляющего модный дом Gucci. В 1995 году он был застрелен. Виновной в заказном убийстве признали его жену Патрицию Реджани. Она была приговорена к тюремного заключению на 18 лет. Женщина вышла на свободу в 2016 году.
Роль Реджани исполнит Леди Гага. Роль ее подруги сыграет Сальма Хайек. В триллере также снимутся Аль Пачино, Джаред Лето, Джереми Айронс и Джек Хьюстон.