03.04.2021. Կորոնավիրուսի 1192 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4976 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1192 նոր դեպք: Առողջացել է 856 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 37 մարդ։ Նրանցից 14-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 196044 դեպք, որոնցից 175401-ն` առողջացած, 3575-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 918 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4493 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16150 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 869652 թեստավորում:

Armenia has confirmed 1,192new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 196,044 as of 11 a.m. Saturday, April 3, the Ministry of Health reports. 856 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 175,401.
The COVID-19 death toll has increased by 37 to 3,575. The figure does not include the deaths of 918 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 16,150. As many as 869,652 tests have been performed in the country since the disease outbreak.