03.04.2021. Կորոնավիրուսի 1192 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4976 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1192 նոր դեպք: Առողջացել է 856 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 37 մարդ։ Նրանցից 14-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 196044 դեպք, որոնցից 175401-ն` առողջացած, 3575-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 918 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4493 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16150 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 869652 թեստավորում:

03.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 1192 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1192 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4976 тестах), выздоровели 856 человек.
За минувшие сутки скончались 37 пациентов с коронавирусом, у 14 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 субботы, 3 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 196044. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 175401 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3575.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 918.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4493 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 16150 пациентов. В общей сложности было проведено 869652 тестирования.