Արա Այվազյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավորին
Ապրիլի 5-ին ԱԳ նախարար Արա Այվազյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր Ֆրանսուա-Քզավիե Բելամիին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Երկուստեք գոհունակություն հայտնվեց բազմադարյա ավանդույթներով և ընդհանուր արժեքներով միահյուսված հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների առանձնաշնորհյալ բնույթի կապակցությամբ:
Զրուցակիցները կարևորեցին խորհրդարանական հարթակում արդյունավետ փոխգործակցության հետագա զարգացումը` երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում:
Նախարար Այվազյանը և Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Բելամին մտքեր փոխանակեցին Արցախի դեմ ադրբեջանա֊թուրքական պատերազմի հետևանքով տարածաշրջանում ստեղծված իրադրության շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Ара Айвазян провел встречу с депутатом Европейского парламента
Ара Айвазян 5 апреля принял французского депутата Европейского парламента Франсуа-Кцавье Белами. Об этом сообщили в МИД Армении.
Стороны выразили удовлетворение особым характером армяно-французских отношений, переплетенных многовековыми традициями и общими ценностями.
Собеседники отметили важность дальнейшего развития эффективного взаимодействия на парламентской платформе в двустороннем и многостороннем форматах.
Министр Айвазян и депутат Европарламента Белами обменялись мнениями вокруг ситуации в регионе, сложившейся вследствие азербайджано-турецкой войны, развязанной против Арцаха.