Արմեն Աշոտյան. Այս վիժվածքները մեզ անթաքույց կտրում են մեր հին արմատներից
ԱԺ  արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
«Երեկվանից տասնյակ հազարավոր ընտանիքներ չգիտեն, ոնց կազմակերպեն իրենց կորցրած հարազատների և մերձավորների զատկյան հիշատակման արարողությունը։
Նախորդ տարվա համեմատ 10 000-ից ավել մահեր ունեցանք մեր երկրում՝ դավաճան ոհմակի պատճառով։
Թե կովիդից մահացածների, թե պատերազմում նահատակվածների շիրիմներին մարդիկ ստիպված այցելում էին Զատկի օրը, կամ այսօր՝ գործատուներից թույլտվություն խնդրելով։
Այս վիժվածքները մեզ լկտիաբար և անթաքույց կտրում են թե մեր հին արմատներից, թե զրկում են մեր մեռելներին քրիստոնեաբար սգալու տարրական հնարավորությունից։
Իրենք ոչ հայրենիք ունեն, ոչ ընտանիքի արժեքը գիտեն, ոչ էլ հարազատի կորստի ցավը։
Բա մե՞նք»։
Երեկվանից տասնյակ հազարավոր ընտանիքներ չգիտեն, ոնց կազմակերպեն իրենց կորցրած հարազատների և մերձավորների զատկյան...

Армен Ашотян: Эти подонки открыто отрезают нас от наших древних корней
Бывший председатель постоянной комиссии НС по внешним связям, заместитель председателя РПА Армен Ашотян пишет:
«Со вчерашнего дня десятки тысяч семей не знают, как организовать пасхальную церемонию поминовения своих погибших родственников и близких.
По сравнению с прошлым годом по вине банды предателей в нашей стране зарегистрировано более 10 тысяч смертей.
Могилы умерших от Covid-19, погибших на войне родственники вынуждены были посетить в день Пасхи или сегодня, с позволения работодателей.
Эти подонки отрезают нас как от наших древних корней, так и лишают элементарной возможности по-христиански оплакать умерших.