Օնիկ Գասպարյանի գործով Փաշինյանի ներկայացուցչի միջնորդությունը մերժվել է
Վարչական դատարանը՝ դատավոր Մհեր Պետրոսյանի նախագահությամբ, մերժել է ՀՀ զինված ուժեր գլխավոր շտաբի նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանի գործով հայցի ապահովման միջոցը վերացնելու մասին Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացուցչի միջնորդությունը։ Այս մասին հայտնում է Yerevan.Today-ը։
Ըստ դատարանի՝ պատասխանողը չի ներկայացրել որևէ հիմնավոր փաստարկ առ այն, որ վերացել է հայցի ապահովման միջոցի անհրաժեշտությունը, իսկ դատական ակտերի իրավաչափության վերաբերյալ պատասխանողի ներկայացուցչի փաստարկները հիմք չեն հայցի ապահովումը վերացնելու համար։
«Հետևաբար Դատարանը գտնում է, որ հայցի ապահովման միջոցը վերացնելու մասին պատասխանող Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացուցչի ներկայացրած միջնորդությունը ենթակա է մերժման», - նշված է դատաանի որոշման մեջ։
Ավելի վաղ մերժվել էր նաև Մհեր Պետրոսյանին ինքնաբացարկ հայտնելու վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացուցչի միջնորդությունը։

Суд отклонил ходатайство представителя Никола Пашиняна по делу Оника Гаспаряна
Административный суд Армении под председательством судьи Мгера Петросяна отклонил ходатайство представителя Никола Пашиняна об отмене меры по обеспечению иска по делу бывшего начальника Генштаба ВС Армении Оника Гаспаряна. Об этом пишет Yerevan.Today.
Согласно решению суда, ответчик не представил какого-либо обоснованного аргумента о том, что необходимость меры по обеспечению отпала, а аргументы представителя ответчика о правомерности судебных актов не являются основанием для отмены обеспечения иска.
Ранее было отклонено также ходатайство представителя Никола Пашиняна об отводе судьи Мгера Петросяна.