Ռուսաստանի բանակի տեղաշարժը երկրի տարածքով չպետք է անհանգստացնի այլ երկրներին, քանի որ Ռուսաստանի Դաշնությունը սպառնալիք չի ներկայացնում այլ պետությունների համար: Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է Tass-ը։
«Ռուսական բանակը շարժվում է Ռուսաստանի տարածքում այն ուղղություններով, որտեղ գտնում է անհրաժեշտ է, այն ձևով, որով անհրաժեշտ է համարում՝ ապահովելու մեր երկրի հուսալի անվտանգությունը», - ընդգծել է Կրեմլի խոսնակը՝ մեկնաբանելով Ռոստովի մարզում զորքերի տեղաշարժի մասին հաղորդագրությունները:
Նա հավաստիացրել է, որ «սա ոչ ոքի չպետք է անգամ փոքր-ինչ անհանգստացնի»:
«Ռուսաստանը սպառնալիք չի ներկայացնում աշխարհի ոչ մի երկրի համար, այդ թվում՝ նա սպառնալիք չի ներկայացնում Ուկրաինայի համար», - ասել է Պեսկովը:
Միևնույն ժամանակ, նա ավելացրել է, որ Ռուսաստանը «միշտ շատ ուշադիր է սեփական անվտանգության նկատմամբ»:

Movements of the Russian Armed Forces in the country’s territory should not alarm other countries since Russia does not represent a threat to other nations, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told journalists on Monday, according to TASS news agency.
"The Russian Army moves in Russian territory in the directions it deems necessary, in the way it deems necessary, in order to ensure firm security of our country," the Kremlin representative emphasized commenting on reports of troop movements in the Rostov Region. He assured that "this shouldn’t alarm anybody in the least."
"Russia does not represent a threat to any country in the world, including not representing a threat to Ukraine," the spokesman noted. He added that Russia "has always been taking its own security very seriously."