06.04.2021. Կորոնավիրուսի 760 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3470 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 760 նոր դեպք: Առողջացել է 712 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ: Նրանցից 9-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 197873 դեպք, որոնցից 177601-ն` առողջացած, 3627-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 932 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4559 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15713 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 880290 թեստավորում:

Armenia has confirmed 760 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 197,873 as of 11 a.m. Tuesday, April 6, the Ministry of Health reports.
712 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 177,601.
The COVID-19 death toll has increased by 22 to 3,627. The figure does not include the deaths of 932 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases. The number of active cases is 15,713. As many as 880,290 tests have been performed in the country since the disease outbreak.