06.04.2021. Կորոնավիրուսի 760 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3470 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 760 նոր դեպք: Առողջացել է 712 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ: Նրանցից 9-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 197873 դեպք, որոնցից 177601-ն` առողջացած, 3627-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 932 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4559 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15713 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 880290 թեստավորում:

06.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 760 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 760 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3470 тестах), выздоровели 712 человек.
За минувшие сутки скончались 22 пациента с коронавирусом, у 9 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 вторника, 6 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 197873. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 177601 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3627.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 932.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4559 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 15713 пациентов. В общей сложности было проведено 880290 тестирований.