Ոստիկանների կոպիտ «ապրիլյոթյան անակնկալը» կին ակտիվիստներին և լրագրողներին
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Կառավարության շենքի մոտից ոստիկանները բերման են ենթարկում «ՎԵՏՕ» շարժման կին ակտիվիստներին, որոնք որոշել են մտնել կառավարության շենք և թուրքական ֆես դնել կառավարության անդամների գլուխներին։
Լրագրողները մոտեցան ոստիկաններին, որպեսզի հետաքրքրվեն՝ ակցիային մասնակցող  քանի՞ կին է արդեն բերման ենթարկվել, քանի՞սն է արդեն ստացել «ոստիկանների կողմից մատուցվող ապրիլյոթյան նվերը»։
Ի պատասխան՝ ոստիկաններից մեկը նշեց. «Էդ ակցիա չի, անցեք»։
Լրագրողն էլ խնդրեց չխոչընդոտել իր մասնագիտական գործունեությունը ծավալելուն, ապա ևս մեկ անգամ հարցրեց. «Քանի՞ կին է արդեն բերման ենթարկվել»։

Грубый «сюрприз» полицейских в честь праздника 7 апреля женщинам-активистам и журналистам
Как мы уже передавали, от здания правительства полиция подвергает приводу женщин-активисток движения «ВЕТО», которые решили проникнуть в здание правительства и надеть турецкие фески на головы членов правительства.
Журналисты подошли к полицейским, чтобы узнать, сколько женщин, участвовавших в акции, уже подвергнуто приводу, сколько из них уже получили «подарок от полицейских в честь праздника седьмого апреля».
Один из полицейских в ответ сказал: «Это не акция, проходите».
Журналист же попросил не препятствовать его профессиональной деятельности, потом еще раз спросил: «Сколько женщин уже подвергнуто приводу?»