13-ամյա դուդուկահար Նարեկ Խանզադյանը միջազգային մրցույթում արժանացել է 1-ին մրցանակի
13-ամյա դուդուկահար Նարեկ Խանզադյանն արժանացել է Իսպանիայում կազմակերպված "Paints of the Spanish Sun" միջազգային առցանց մրցույթ-փառատոնի առաջին մրցանակին։ Մրցույթի շրջանակում Նարեկը կատարել է հայկական ժողովրդական պար «Ղազախի»` ստանալով ժյուրիի բարձր գնահատականը։
Սա Նարեկի առաջին մասնակցությունը չէ միջազգային մրցույթին։ Նա ունի նաև այլ մրցանակներ։ Այս օրերին պատանի դուդուկահարը մասնակցում է Երևանում անցկացվող «Dudukman» միջազգային մրցույթ-փառատոնին։
Տարածված հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ բացի այդ‚ Նարեկը մասնակցում է նաև Իտալիայում կազմակերպված «Ապագա աստղեր» միջազգային մրցույթ-փառատոնին` ներկայացնելով հայկական նվագարանը։ Իտալական այս մրցույթի շրջանակներում կազմակերպվել է առցանց քվեարկություն. մինչև ապրիլի 13-ը Նարեկ Խանզադյանի օգտին կարող եք քվեարկել հղմամբ։
Նարեկ Խանզադյանը սովորում է Սպենդիարյանի անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցում՝ դուդուկահար Էմմանուել Հովհաննիսյանի դասարանում։ Նա 8 տարեկանից նվագում է դուդուկ ու որոշել է ապագայում դառնալ պրոֆեսիոնալ դուդուկահար։

13-year-old Narek Khanzadyan becomes Laureate of international festival 'Paints of the Spanish Sun'
13-year-old Armenian duduk player Narek Khanzadyan has become the Laureate of first degree at international online festival-competition "Paints of the Spanish Sun." The Armenian musician has performed and submitted national song "Ghazani", receiving hight score from the jury.
This success is another in the series of victories the young duduk player has achieved in his career. At present, the Armenian musician participates in "Dudukman" international festival underway in Yerevan.  He also participates in "Future stars" competition held in Italy, where he has submitted works of Armenian composers. The vote for winner is open for public until April 13 and available through the link here
Narek Khanzadyan studies at Spendaian Music School in Yerevan in the class of Duduk player Emmanuel Hovhannisyan. He started playing duduk at 8 and dreams of becoming a professional musician.