«ՎԵՏՕ»-ի կանայք փորձեցին մտնել կառավարության շենք. նրանց բերման են ենթարկում
«ՎԵՏՕ» շարժման նախաձեռնած կանանց ակցիայի մասնակիցները Շառլ Ազնավուրի հրապարակից քայլերթով հասան Կառավարության շենքի մոտ, որտեղ նրանց մեծ թվով ոստիկանական ուժեր էին սպասում. ոստիկանները մի քանի շարքով կանգնած են կառավարության մուտքի մոտ:
Ակցիայի մասնակիցներից մեկը դիմելով ոստիկաններին՝ հայտարարեց.
«Դուք ապահովում եք թուրքահպատակների անվտանգությունը, դուք ձեզ տղամարդ համարո՞ւմ եք: հորդորում ենք բացել ճանապարհը և թույլ տալ, որ մենք ներս մտնենք, այլապես մեն դա կանենք ինքնուրույն»:
Դրանից հետո կանայք փորձեցին ճեղքել ոստիկանների շղթան, հրմշտոց սկսվեց, քանի որ ոստիկանները թույլ չէին տալիս մոտենալ կառավարության շենքի մուտքին: Կանայք նաև ձվեր նետեցին կառավարության շենքի ուղղությամբ:
Ոստիկանները սկսեցին բերման ենթարկել ակցիայի մասնակիցներին:
Կանանցից մեկն էլ հարցրեց. «Աղջիկներին հրելը նորմա՞լ է, տղաներ։ Ապրիլի 7-ը հիմա մե՞րն է, թե՞ ձերն է, դուք ձեր փետրվարի 23-ը փոխեք մարտի 8-ով»։

Police in Armenia detain women protesters trying to enter government building
Participants of a women's protest action initiated by the VETO opposition movement on Wednesday marched from Yerevan’s Charles Aznavour Square to the government building, which was guarded by numerous police officers.
Police were standing in several rows at the entrance to the government building.
One of the protesters said, addressing police: “You ensure the safety of persons subjected to Turkey, do you consider yourself a man? We urge you to open the entry for us, otherwise we will do it ourselves."
Afterwards, the women tried to break through the police cordon, but a scuffle erupted, as police did not allow them to approach the entrance to the building. Protesting women also started throwing eggs towards the government building.