09.04.2021. Կորոնավիրուսի 1029 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4589 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1029 նոր դեպք: Առողջացել է 1117 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 201158 դեպք, որոնցից 180160-ն` առողջացած, 3697-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 944 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4641 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16357 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 894461 թեստավորում:

09.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 1029 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1029 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4589 тестах), выздоровели 1117 человек.
За минувшие сутки скончались 26 пациентов с коронавирусом, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 9 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 201158. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 180160 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3697.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 944.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончался 4641человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 16357 пациентов. В общей сложности было проведено 894461 тестирование.