09.04.2021. Կորոնավիրուսի 1029 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4589 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1029 նոր դեպք: Առողջացել է 1117 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 201158 դեպք, որոնցից 180160-ն` առողջացած, 3697-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 944 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4641 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16357 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 894461 թեստավորում:

Armenia has confirmed 1,029 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 201,158 as of 11 a.m. Friday, April 9, the Ministry of Health reports.
1,117 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 180,160.
The COVID-19 death toll has increased by 22 to 3,697. The figure does not include the deaths of 944 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 16,357. As many as 894,461 tests have been performed in the country since the disease outbreak.