Արցախում ապրիլի 8-ին կատարվել է 34 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 32 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4970 քաղաքացու հետազոտություն, որից 648-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2532 դեպք: Կատարվել է 22 418 թեստավորում:

В Арцахе за сутки выявлено 8 новых случаев заражения коронавирусом
В результате 34 тестов, проведенных в Арцахе 8 апреля, выявлено 8 случаев заражения коронавирусом. Инфицированные контактировали с зараженными из ранее выявленных очагов.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 32 пациента, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 4970 человек, у 648 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2532 случая заражения COVID-19, проведено 22 418 тестов.