Արքայազն Հարին և Մեգան Մարքլը 9 ամսվա ընթացքում 9 անգամ ոստիկանություն են կանչվել
Արքայազն Հարին և նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, Կալիֆոռնիա նահանգի Մոնտեցիտո քաղաք տեղափոխվելուց հետ ինը ամսվա ընթացքում ինը անգա ոստիկանություն են կանչել, փոխանցում է «Լենտա.ռու»-ն։
2020-ի հուլիսին ոստիկանությունը չորս անգամ այցելել է Հարիի և Մեգանի Կալիֆոռնիայի տուն: Երեք դեպքերում զույգն օգտվել է ահազանգի հնարավորությունից, իսկ մեկ անգամ ոստիկանություն է կանչել զանգի միջոցով։ Ոստիկանություն կանչելու պատճառը չի հաղորդվում։
2020 թվականի դեկտեմբերի 24-ին ՝ կաթոլիկների սուրբ ծննդյան տոնի նախօրեին, ոստիկանությունը երկու ահազանգ է ստացել զույգից: Ինչպես պարզվել է, Օհայոյից ժամանած հարբած տղամարդը փորձել է մտնել Հարրիի և Մեգանի տուն:
Ոստիկանությունը Հարրիի ու Մեգանի տուն էր այցելել նաև հոկտեմբերի 16-ին: Կրկին գործադրվել էր «ահազանգ» հրահանգը։ Ընդամենը ինը ամսվա ընթացքում զույգի տանն առկա անվտանգության համակարգը հինգ անգամ ահազանգել է։
Տունը, որտեղ Հարին և Մեգանը տեղափոխվել են 2020 թվականի հուլիսի սկզբին, գտնվում է Կալիֆոռնիա նահանգի Սանտա Բարբարա շրջանում: Այն ունի ինը ննջասենյակ, 16 լոգարան, խաղային տարածք, մարզադահլիճ, սպա և կինոթատրոն:

Принц Гарри и Меган Маркл вызвали полицию 9 раз за 9 месяцев
После переезда принца Гарри и его супруги Меган Маркл в американский город Монтесито, штат Калифорния, к их дому девять раз вызывали полицию за девять месяцев. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на издание Daily Mail.
В июле 2020 года полиция четыре раза приезжала к калифорнийскому дому Гарри и Меган. В трех случаях это было связано со срабатыванием сигнализации, один раз полицейских вызвали по телефону. Причина вызова не сообщается.
24 декабря 2020 года, в канун католического Рождества, в полицию поступило два вызова. Как выяснилось, в дом Гарри и Меган пытался проникнуть нетрезвый мужчина, приехавший из штата Огайо.
В последний раз полиция приезжала к дому Гарри и Меган 16 октября. Причиной вновь стало срабатывание сигнализации. Всего за девять месяцев охранная система поднимала тревогу пять раз.
Дом, куда Гарри и Меган переехали в начале июля 2020 года, располагается в калифорнийском округе Санта-Барбара. В нем девять спален, 16 ванных комнат, игровая зона, тренажерный зал, спа-комплекс и собственный кинотеатр. На территории также имеются теннисный корт, чайный домик, винный погреб, гараж на пять машин и два гостевых дома. Прежним владельцем особняка был российский банкир Сергей Гришин. Покупка обошлась Меган и Гарри в 15 миллионов долларов, причем 9,5 миллиона они взяли в ипотеку.