Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսով քննարկել են Ղարաբաղի կարգավորման գործընթացը։ Թուրքիայի ղեկավարը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության քայլերը տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացումն ապահովելու ուղղությամբ, հաղորդում է «Ռիա Նովոստին»՝ հղում անելով  Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման հիմնախնդիրներին:Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի քայլերը իրավիճակի հետագա կայունացման ապահովման, 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների շարունակական իրականացման ուղղությամբ:
Վլադիմիր Պուտինը Թուրքիայի նախագահին տեղեկացրել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների հետ վերջերս ունեցած շփումների արդյունքների մասին: Երկուստեք կարծիք է հայտնվել Հարավային Կովկասում տրանսպորտային ենթակառուցվածքի վերականգնման աշխատանքների ակտիվացման անհրաժեշտության մասին»,- նշված է Կրեմլի տարածած հաղորդագրության մեջ:

The Presidents of Russia and Turkey, Vladimir Putin and Recep Tayyip Erdogan, touched upon Nagorno-Karabakh in a phone call, the Kremlin said in a statement on Friday after the two leaders’ talks.
"The issue of the Nagorno-Karabakh settlement was touched upon. Turkey's president Recep Tayyip Erdogan hailed Russia's steps aimed at further stabilisation of the situation and progressive implementation of the trilateral Statements of November 9, 2020 and January 11, 2021
According to the source, Russian President Vladimir Putin informed Turkish President Erdogan about his recent interactions with the leaders of Azerbaijan and Armenia.
"The interlocutors highlighted the necessity to activate works for the restoration of transport infrastructures in the Southern Caucasus," said the Kremlin release.