10.04.2021 թ. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացել
Ապրիլի 9-ի ընթացքում կատարվել է 4829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1009 նոր դեպք:
«Ունենք 1020 առողջացած և 23 մահվան դեպք»,- հայտնում են ԱՆ-ից։
Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության, նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 952 է:
Համավարակից ի վեր Հայաստանում, պաշտոնական վիճակագրության համաձայն, մահացել է կորոնավիրուսով 4 672 հիվանդ։
Ապրիլի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 202167 դեպք, որոնցից 181180-ն` առողջացած, 3720-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16315 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 899290 թեստավորում:

10.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 1009 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1009 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4829 тестах), выздоровели 1020 человек.
За минувшие сутки скончались 23 пациента с коронавирусом.
За минувшие сутки зарегистрированы также 8 случаев смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 952.
По положению на 11:00 субботы, 10 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 202167. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 181180 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3720.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4 672 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 16315 пациентов. В общей сложности было проведено 899290 тестирований.