10.04.2021 թ. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացել
Ապրիլի 9-ի ընթացքում կատարվել է 4829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1009 նոր դեպք:
«Ունենք 1020 առողջացած և 23 մահվան դեպք»,- հայտնում են ԱՆ-ից։
Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության, նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 952 է:
Համավարակից ի վեր Հայաստանում, պաշտոնական վիճակագրության համաձայն, մահացել է կորոնավիրուսով 4 672 հիվանդ։
Ապրիլի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 202167 դեպք, որոնցից 181180-ն` առողջացած, 3720-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16315 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 899290 թեստավորում:

Armenia has confirmed 1,009 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 202,167 as of 11 a.m. Saturday, April 10, the Ministry of Health reports.
1,020 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 181,180.
The COVID-19 death toll has increased by 23 to 3,720. The figure does not include the deaths of 952 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 16,315. As many as 899,290 tests have been performed in the country since the disease outbreak.