12.04.2021. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 19 հիվանդ է մահացել
Ապրիլի 11-ին կատարվել է 3461 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 510 նոր դեպք:
«Ունենք 873 առողջացած և 18 մահվան դեպք»,- նշում են Առողջապահության նախարարությունից։
Ապրիլի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 203327 դեպք, որոնցից 182836-ն` առողջացած, 3753-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15785 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 906177 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 953 է:

12.04.2021. За сутки в Армении скончалось 19 пациентов с коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 510 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 3461 тесте), выздоровели 873 человека.
За минувшие сутки скончались 18 пациентов с коронавирусом.
По положению на 11:00 понедельника, 12 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 203327. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 182836 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3753.
За минувшие сутки зарегистрирован также 1 случай смерти, когда у пациента был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 953.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4 706 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 15785 пациентов. В общей сложности было проведено 906177 тестирований.