Թուրքիան բուժում է Լեռնային Ղարաբաղում վիրավորված ադրբեջանցի զինվորներին
Ստամբուլում գտնվող թուրքական հիվանդանոցը օգնության ծրագրի շրջանակներում ադրբեջանական բանակի հինգ վետերանների է պրոթեզներ է տրամադրել։ Այս մասին գրում է Ahval-ը։
Ասվում է, որ Մարդասիրական օգնության հիմնադրամը (IHH) կազմակերպել է զինվորների տեղափոխումը Ստամբուլ: Պրոթեզներն արտադրվել են Բաքվում և տեղափոխվել Ստամբուլ: Ադրբեջանցիները Ստամբուլում վերականգնողական և ֆիզիկական թերապիա կստանան։
Նշվում է, որ Թուրքիան կարևոր դեր խաղաց Ադրբեջանում զգալի ռազմական առաջխաղացման և Լեռնային Ղարաբաղի հայկական ուժերից տարածք գրավելու հարցում, որն հայերն անվանում են Արցախի Հանրապետություն, առաջարկելով փորձառու ռազմական անձնակազմ և տեխնոլոգիա, ներառյալ մարտական անօդաչու սարքեր:
Անկարան մեղադրվեց սիրիացի վարձկաններ տեղափոխելու և հակամարտության մեջ թուրքական բանակի սեփական կործանիչներ օգտագործելու մեջ։

Турция лечит азербайджанских военнослужащих, получивших ранение в Нагорном Карабахе
В рамках программы помощи турецкий госпиталь в Стамбуле предоставил протезы пяти ветеранам азербайджанской армии. Об этом пишет Ahval.
Сообщается, что Фонд гуманитарной помощи (IHH) организовал переброску военнослужащих в Стамбул. Протезы были изготовлены в Баку и перевезены в Стамбул. В Стамбуле азербайджанцы пройдут реабилитацию и физиотерапию.
Отмечается, что Турция сыграла важную роль в достижении значительного военного продвижения Азербайджана и оккупации территории у армянских сил в Нагорном Карабахе, который армяне называют Республикой Арцах, предлагая опытный военный персонал и технологии, в том числе беспилотные аппараты.
Анкару обвинили в транспортировке сирийских наемников и использовании турецких истребителей турецкой армии в конфликте.